تركيبات بتن و مواد افزودني بتن روانساز و فوق روان كننده

تاثيرات سوپر روانساز بتن

تاثير سوپر روانساز بتن بدين صورت است كه بالا بودن رواني بتن بدون افزايش ميزان آب به سيمان در سوپر روان ساز بتن. مقادير داده شده بر اساس تجربيات آزمايشگاهي به دست آمده از سوپر روان ساز بتن در مصالح، شرايط مختلف و نوع سيمان و وضعيت آب و هواي مناطق مختلف كارايي دارد و لازم به ذكر است كه نتايج آزمايش در شرايط ويژه هر كارگاه مقدار دقيق مصرف مواد افزودني در هر متر مكعب را مشخص خواهد كرد. مشخصات سوپر روانساز بتن: سوپر روانساز بتن به صورت مايع است. رنگ سوپر روانساز بتن قهوه اي تيره است. وزن سوپر روانساز بتن 1.18 كيلوگرم است.
برچسب: سوپر روانساز بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۳:۳۳ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع:

سوپر روان كننده بتن و تاثير آن بر روي كارپذيري ملات ها

سوپر روان كننده بتن دسته‌اي از مواد افزودني هستند كه بطور چشمگيري كارپذيري ملات‌ها و بتن‌ها را با ثابت نگهداشتن نسبت آب به سيمان افزايش مي‌دهند. عموماً مدت تاثير آنها روي كارپذيري موقت يا متغير است. مي‌توان ملات‌ها و بتن‌هاي داراي يك كارپذيري يكسان را با مقدار كمتري آب، با كاهش بيش از ۱۲ درصد‌‌ بدون تاخير‌ در گيرش‌، مقدار اضافي هوا يا آب آوري مضر‌، ساخت
برچسب: سوپر روان كننده بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۳۳:۲۹ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع:

ابر روان كننده بتن و درصد مصرف آنها

مسلما تغيير در غلظت افزودني هاي روان كننده يا كاهنده آب به تغيير خواص و ميزان مصرف آن منجر مي گردد. فوق روان كننده هايي از نوع فرم آلدئيد نفتالين سولفوناته فشرده با غلظت 33 تا 37 درصد ماده جامد با صرف 5/0 تا 2/1 درصد وزن سيمان، كاهش آب 12 تا 22 درصد را بدنبال دارد. بديهي است مصرف كمتر، كاهندگي آب كمتري را خواهد داشت. فوق روان كننده هايي از نوع فرم آلدئيد ملامين سولفوناته با غلظت حدود 30 تا 32 درصد ماده جامد و با مصرف 5/0 تا 5/2 درصد، كاهش آب حدود 12 تا 25 درصد را در پي دارد. مصرف كمتر مسلما كاهندگي آب كمتري دارد. ابر روان كننده بتن از نوع پلي كربوكسيلات ها با ميزان ماده جامد 40 تا 42 درصد و مصرف 3/0 تا 5/1 درصد وزن سيمان كاهش آب حدود 12 تا 35 درصد را به بار مي آورد. بديهي است در اين مورد نيز با مصرف كمتر اين مواد قدرت كاهندگي آن كاهش مي يابد.
برچسب: ابر روان كننده بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۰۲:۲۹ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع:

روانساز بتن و استانداردها

روانساز بتن در استاندارد ASTM C494 در سه دسته A,D و E كه به ترتيب مربوط به روان كننده بتن معمولي , روان كننده بتن كندگير كننده و روان كننده بتن تندگير كننده هستند, قرار مي گيرند. اين افزودني ها علاوه بر دارا بودن خواص معمول روان كننده ها بر اساس نوعشان مي توانند روند هيداتاسيون سيمان را دستخوش تغييراتي كرده و موجب تاخير يا تسريع آن شده و يا بر آن تاثيري نداشته باشند.
برچسب: روانساز بتن، روانسازهاي بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۱۸:۴۴ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع:

نحوه تاثير فوق روان ساز بتن

اجزا اصلي و فعال افزودني‌هاي فوق روان ساز بتن عواملي با سطح‌فعال هستند كه نيروهاي فيزيكي و شيميايي را در مخلوط بتن تغيير مي‌دهد. يون‌هاي فعال سطحي توسط ذرات سيمان جذب مي‌شوند كه اين باعث پيدايش بار منفي در ذرات سيمان و ايجاد نيروي دافعه بين آن‌ها مي‌شود. درنتيجه پراكندگي سيمان در مخلوط تثبيت مي‌شود. حباب‌هاي هوا هم حركت داده مي‌شوند و نمي‌توانند به دانه‌هاي سيمان متصل شوند و بار منفي همچنين باعث ايجاد يك پوشش از مولكول‌هاي آب در اطراف هر ذره‌اي شده و آن‌ها را از هم جدا مي‌كند. ازاين‌رو سهولت بيشتري براي حركت ذرات وجود دارد و آب آزادشده در اثر جلوگيري از توده‌اي شدن سيمان باعث رواني مخلوط شده و كارايي آن را افزايش مي‌دهد.
برچسب: فوق روان ساز بتن، فوق روان سازهاي بتن، فوق روانساز بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۲:۲۸ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع:

چه كارهايي براي تاثير بهتر فوق روان كننده بتن بايد انجام داد ؟

يكي از فوق روان كننده هاي پركاربرد ، فوق روان كننده بتن ADMIX SR340 ميباشد كه اين افزودني آماده مصرف است و بايد در زمان ساخت بتن اضافه شود. تاثير بهتر آن زماني است كه حدود 70 تا 80 درصد آب مصرفي اضافه شده باشد. هرگز فوق روان كننده بتن ADMIX SR340 را به مصالح خشك اضافه نكنيد. اختلاط كامل بايستي انجام شوئ و براي اين منظور پس از افزودن ADMIX SR340 به مدت 60 ثانيه با دور تند مخلوط را به هم بزنيد. بروز پديده آب انداختگي مربوط به ضعف دانه بندي مصالح است و با افزايش ريز دانه ها (فيلرها) مرتفع مي شود.
برچسب: فوق روان كننده بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۲:۱۰ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع:

مواد افزودني روان كننده مناسب براي استفاده در پمپ بتن

از مواد افزودني بتن روان كننده بتن مناسب براي استفاده در پمپ بتن كه خاصيت ديرگير بتن دارد و بصورت مايع عرضه مي گردد و خاصيت روان كنندگي بسيار خوبي به بتن مي دهد. روان كننده بتن كلينيك فني و تخصصي بتن ايران باعث تسهيل در عمليات پمپ بتن مي گردد. از اين روان كننده بتن علاوه بر اين كه در پمپ بتنميتوان استفاده كرد كاربرد هاي ديگري چون در ساخت بتن آماده مخصوصاً براي حمل در فاصله هاي نسبتاً طولاني دارد. در بتن ريزي در هواي گرم استفاده از اين روان كننده بتن توصيه مي شود.
برچسب: مواد افزودني بتن، افزودنيهاي بتن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۴۰:۳۳ توسط:بيتا رفيع زاد موضوع: